Skorzystaj z prostego kalkulatora
aby poznać cenę komina systemowego
Systemy kominowe to sprawdzony sposób na szybką i bezpieczną instalację komina. Ich montaż jest bardzo prosty, ale zbudowany w ten sposób komin wciąż wymaga odpowiedniej obudowy, zwłaszcza ta część, która wystaje ponad dach. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na to, jak obudować komin systemowy!
W obudowie każdego komina newralgicznym punktem jest część, która znajduje się nad dachem. Po pierwsze dlatego, że jest najbardziej widoczna, a po drugie dlatego, że na nią najbardziej działają szkodliwe czynniki, także atmosferyczne. Źle dobrane wykończenie będzie szybko niszczyć. Jakie wybrać, żeby było bezpieczne, ładne i trwałe?
Wyjątkowo wytrzymałym materiałem, który jest odporny na działanie wysokich i niskich temperatur, to klinkier. Można z jego pomocą zrobić wykończenie każdego rodzaju komina i ma tę zaletę, że naprawdę świetnie się prezentuje. Można wybrać cegły klinkierowe lub cieńsze płytki, które dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. To jedno z najlepszych i najczęściej polecanych rozwiązań. Dużą popularnością cieszą się też okładziny kamienne, które są bardzo eleganckie. To także świetne rozwiązanie do kominów systemowych.
Cegły silikatowe i wapienno-piaskowe nie nadają się do obudowy kominów, chyba że wentylacyjnych i to po ich zaimpregnowaniu. Można za to użyć do wykończenia tynku, który jest stosunkowo tani i łatwo dostępny, ale wówczas dobrze jest wybrać trwałe mieszanki i odpowiednio je zabezpieczyć, żeby uniknąć kruszenia się tynku. Jeśli szukasz pomysłu na to, czym obudować komin systemowy, żeby było jak najtaniej, to może być dobre rozwiązanie!
Najważniejsze przy wyborze obudowy komina to zadbać o to, żeby materiał wykończeniowy posiadał wymagane aprobaty techniczne. To gwarancja bezpieczeństwa i trwałości. A przecież o to chodzi, żeby i komin, i jego obudowa, przetrwały długie lata