KALKULATOR CEN

Skorzystaj z prostego kalkulatora
aby poznać cenę komina systemowego

Komin ceramiczny
Komin stalowy

Komin systemowy – wady i zalety – cała prawda o systemach kominowych

Nowoczesne kominy systemowe stanowią coraz silniejszą konkurencję dla tradycyjnych kominów murowanych. Dlaczego instalacje wykonane z prefabrykatów wciąż zyskują na popularności? Przedstawiamy szczegółową charakterystykę tego rozwiązania.

Komin systemowy – wady i zalety

  • Prosty i szybki montaż

Prefabrykacja to proces przemysłowego wytwarzania konstrukcji budowlanych. Rdzeniem komina systemowego jest ceramiczna rura obudowana pustakami wykonanymi z keramzytobetonu. W niektórych przypadkach pomiędzy warstwą zewnętrzną a wewnętrzną zostaje dodatkowo umieszczona izolacja termiczna, która chroni instalację przed nadmierną utratą ciepła.

Przetransportowanie komina wykonanego z gotowych elementów znacznie ułatwia i przyspiesza jego instalację, ograniczając prace montażowe do minimum. Komin systemowy można zamontować samodzielnie, korzystając z dołączonej do kompletu instrukcji, co pozwala znacząco ograniczyć koszty „robocizny”. System kominowy zajmuje mniej miejsca niż tradycyjny komin murowany, co jest szczególnie ważne w przypadku domów o niewielkim metrażu.

  • Łatwa i bezpieczna eksploatacja

Nasze kominy wykonane są z najwyższej jakości materiałów, gwarantując szczelność całej instalacji oraz bezpieczeństwo jej eksploatacji, czego potwierdzeniem jest 30-letnia gwarancja. Kominy wykonane z prefabrykatów, które znajdą Państwo w naszym sklepie, posiadają znak CE i spełniają wszystkie wymogi norm europejskich dotyczących odporności na pożar sadzy oraz eksploatacji w warunkach zawilgocenia, gwarantując bezpieczeństwo użytkowania i ograniczając ryzyko wystąpienia pożaru.

  • Uniwersalność

Instalacja wykonana z elementów prefabrykowanych jest kompatybilna z wieloma systemami grzewczymi. Do komina wykonanego z prefabrykatów można podłączyć wkład z systemem dystrybucji gorącego powietrza (DGP) lub płaszczem wodnym, które pozwalają doprowadzić ciepło do każdego pomieszczenia w domu. Ponadto komin systemowy może zostać postawiony zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

  • Możliwość dopasowania do elewacji

Komin wykonany z prefabrykatów charakteryzuje się nowoczesnym designem. Można go z łatwością dopasować do koloru elewacji, co pozwala na większą swobodę aranżacyjną

0