Skorzystaj z prostego kalkulatora
aby poznać cenę komina systemowego
Usytuowanie komina na zewnętrznej ścianie budynku nie naruszy ani wnętrza pomieszczenia, ani konstrukcji domu. Należy jednak pamiętać, że do tego celu nadaje się jedynie Komin Uniwersalny – izolowany termicznie wełną mineralną oraz posiadający odskraplacz. Zewnętrzny komin spalinowy musi być ocieplany. Dodatkowo pustak kominowy na całej swojej długości musi być zazbrojony. Wszystkie oferowane przez nas systemy kominowe posiadają w narożach pustaków keramzytobetonowych odpowiednie otwory, dzięki którym z łatwością można zazbroić konstrukcję za pomocą prętów zbrojeniowych.
Przed postawieniem komina na zewnątrz budynku sprawdź, czy miejsce, które wybrałeś, oferuje wystarczająco dużo przestrzeni. Aby instalacja pracowała we właściwy sposób, musisz pamiętać o prawidłowym ułożeniu komina (w pionie) oraz dostosowaniu go do przewodów kominowych. Zachowaj również wystarczającą odległość wylotu od sąsiadujących budynków, a także od materiałów palnych.
Instalacja z prefabrykowanych elementów jest łatwiejsza do wzniesienia niż tradycyjny komin murowany. Komin nierdzewny zewnętrzny będzie w stanie bezpiecznie odprowadzić z paleniska dym powstający podczas spalania różnego rodzaju paliw. Podstawową zaletą kominów wykonanych ze stali nierdzewnej jest ich lekkość i szybki montaż. Możemy montować je do ściany przy pomocy uchwytów.
Z kolei nieco cięższy, gotowy komin zewnętrzny ceramiczny wykonany z prefabrykatów należy umieścić na odpowiednio wytrzymałym fundamencie. Odpowiedni będzie do tego celu gotowy komin zewnętrzny do pieca CO (na węgiel, drewno, ekogroszek, pelet lub miał węglowy) – komin HOCH Uniwersal, OPTIMUM Uniwersalny, SCHIEDEL Rondo Plus.
Komin spalinowy zewnętrzny do pieca CO może pełnić nie tylko funkcję użytkową, ale także ozdobną. Można łatwo dopasować go do koloru dachu czy elewacji budynku. Dopasowanie właściwego systemu kominowego i jego prawidłowa eksploatacja opóźnią konieczność jego wymiany na wiele lat.